Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az Ynev Világának és az RPGenerations menekülttábora és fórumos szerepjáték oldal archívum, bármely rendszer számára. Codex, WOD, Magus, Shadowrun, stb...
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Új Hozzászólások
» Nadír Könnyei - Archívum
Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitimeby Dierol 2015-08-07, 20:46

» Törött Dob (Általános Beszélgetés)
Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitimeby Admin 2015-05-13, 17:50

» Fórumkodás és kalandmentés
Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitimeby Admin 2015-05-13, 17:49

» Dún Medve Fogadó
Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitimeby Dierol 2015-04-26, 17:27

» Nadír Könynei
Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitimeby Dierol 2015-04-25, 19:13

» Észrevételek
Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitimeby Navaratna 2015-04-24, 20:36

» Nadír Könnyei 2015 OverLoad
Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitimeby Filio Mortale 2015-03-14, 21:13

» GY.I.K.
Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitimeby Admin 2015-02-18, 19:35

» Ember Könyve
Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitimeby Filio Mortale 2015-02-15, 09:31


 

 Törött Dob (Általános Beszélgetés)

Go down 
+8
Sol
Cyrgaan KheaLorn
KLM
Thyriel
Siffad
Nasirius
Dierol
Filio Mortale
12 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Filio Mortale
Kezdő Kalandozó
Filio Mortale


Reagszám : 50

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-17, 08:08

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Aaa_dr10

Általános beszélgetések
Vissza az elejére Go down
Filio Mortale
Kezdő Kalandozó
Filio Mortale


Reagszám : 50

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-17, 09:51

Üdv!

Nem akarok vészmadár lenni és holló módjára károgni, de az a érzésem, hogy a RPGenerations-on Thyriel-ék homokozójában erős beszabályzó hatás alá fogunk kerülni egy kicsit MAGUS Online érzés kezd eluralkodni rajtam, aztán ne legyen igazam és csak a kezdeti okoskodáson zökkenjünk át  clown
Vissza az elejére Go down
Dierol
Tapasztalt Kalandozó
Dierol


Reagszám : 336

Karakterlap
Név: Calhen Tario

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-17, 19:54

Sokat puhultak a nézőpontok az indulás óta is. Én optimista vagyok. De te látom tepersz, hogy ott is megutáljanak Razz (sok munkád fekszik a hírnevedben, hogy csak úgy feladd Very Happy )
Ajánlom figyelmedbe, hogy szerintem ott is lehet szűrni a téged zavaró felhasználók postjait - ha már kényszeresen elolvasol mindent. A kiválasztott 6-7 emberen kívül letiltasz mindenkit, és máris a béke és nyugalom szigetévé változik a fórum Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Filio Mortale
Kezdő Kalandozó
Filio Mortale


Reagszám : 50

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-17, 20:19

Dierol írta:
Sokat puhultak a nézőpontok az indulás óta is. Én optimista vagyok. De te látom tepersz, hogy ott is megutáljanak Razz (sok munkád fekszik a hírnevedben, hogy csak úgy feladd Very Happy )
Ajánlom figyelmedbe, hogy szerintem ott is lehet szűrni a téged zavaró felhasználók postjait - ha már kényszeresen elolvasol mindent. A kiválasztott 6-7 emberen kívül letiltasz mindenkit, és máris a béke és nyugalom szigetévé változik a fórum Rolling Eyes

Üdv!

Bármilyen hihetetlen de egyáltalán nem zavar ha utálnak pusztán azért mert igazam van és szembesítem őket tudatlanságukkal és szűklátókörűségükkel. Én ezt a rögös utat választottam, valószínűleg tudat alatt vágyom ezeket az összecsapásokat, egyébként pedig a régi önmagamhoz képest igencsak ritkán és elvétve hörrenek fel, mint Smaug a hobbitból  Very Happy
Vissza az elejére Go down
Dierol
Tapasztalt Kalandozó
Dierol


Reagszám : 336

Karakterlap
Név: Calhen Tario

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-17, 21:34

Üdv, Nasirius! Remélem, nem lesz égető szükség erre a fórumra, de örülök, hogy látlak. A fórum még hegesztés alatt van, de lassan el fogja nyerni végső formáját. A Magus szekcióhoz adtam hozzáférést, hogy ha kell, testre tudd szabni.
Vissza az elejére Go down
Nasirius
Kezdő Kalandozó
Nasirius


Reagszám : 13

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 11:52

Sziasztok!

Én is örülök! És köszi a lehetőséget! Nem tudom mi lesz a másik fórumon. A csapat kemény magja már kezd ott megjelenni, viszont a játékrepertoár nagyrészt sci-fi (amivel nincs bajom), de fantasyként gyakorlatilag a Codex meg a D&D van jelen. A mágus szerzői jogairól ugyanazt írtam le, mint Filio Nagyúr, teljesen egyetértünk, nem értem az aggályukat. Én ugye mágusos vagyok, és szerintem sokan még, úgyhogy ha nem változik semmi, én ideköltözöm (max ott egy D&D-t próbálok meg). Szóltam már emailben Sethnek és Rolcsynak, ők is Mágusosak, úgyhogy ha ott nincs változás, akkor szerintem ők is itt fognak kikötni.
Vissza az elejére Go down
Filio Mortale
Kezdő Kalandozó
Filio Mortale


Reagszám : 50

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 13:06

Nasirius írta:
Sziasztok!

.................., mint Filio Nagyúr, teljesen egyetértünk, ................................

Üdv!


Ha már "nagyúr" lettem (bár naon nem vagyok az inkább Patás vok maga az ördög) akkor kérem szépen kiegészíteni a Gonosz, Kegyetlen és Egyetlen jelzőkkel is  Laughing Laughing Laughing Laughing


"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, Ash nazg trahatuluk, agh-burzum ishi krimpatul."

Vagy csak szimplán "Burzum Nagyúr"  Very Happy Laughing Very Happy Laughing

EDIT:


Jut eszembe úgy látom az RPGenerations-on megkezdődött az "EGYSÉGESÍTÉS" vagy egységes formai követelményeknek felelsz meg vagy dá-dá és bünti lesz ez számomra nagyon "szépemlékű" MagusOnline érzést kelt. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy nem látják be, hogy Togarék fóruma pont az általuk nyújtott szabadságnak és kötetlen szórakozást biztosító légkörnek köszönhetően üzemelt olyan jól, a burkolt terror nem vezet sehová Én nem akarok egy Falanxter-ben játszani azt meghagyom a szürkéknek......
Vissza az elejére Go down
Nasirius
Kezdő Kalandozó
Nasirius


Reagszám : 13

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 14:34

Én kérek elnézést a nem megfelelő megszólításért. Very Happy Very Happy
Hát ööö, igen, vannak érdekességek. Fegyelem, szigor. Nem tudom, mi lesz ebből... Meglátjuk...
Vissza az elejére Go down
Filio Mortale
Kezdő Kalandozó
Filio Mortale


Reagszám : 50

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 16:43

Nasirius írta:
Hát ööö, igen, vannak érdekességek. Fegyelem, szigor. Nem tudom, mi lesz ebből... Meglátjuk...

Üdv!

Elmondjam mi lesz belőle  Twisted Evil Akik tűrik és bírják a felesleges froclizást és korlátozásokat azok maradnak és játszanak (nem akarok de tényleg vészmadárkodni de, ha így folytatják az oldal a MagusOnline-hoz hasonló hangulatú és aktivitású lesz) , akiket pedig fáraszt és csak kötetlen szórakozásra vágynak azok keresnek egy a szép emlékű Ynev Világa hangulatú fórumot, ahol örülnek annak ha a tagok játszanak és jól érzik magukat pusztán a játék öröméért felesleges túlszabályozás nélkül......  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Holló Burzum Patást voltam Uff
Vissza az elejére Go down
Dierol
Tapasztalt Kalandozó
Dierol


Reagszám : 336

Karakterlap
Név: Calhen Tario

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 18:24

Azért elsőnek próbáljuk az rpgenerationst használni - kár lenne szétszakítani a társaságot.

Azt terveztem - de most hétvégén még nem jutottam odáig - hogy írunk a két pereskedő kiadónak, hogy egy nonprofit rpg fórum felületén szeretnénk jásztani a játékkal, és hogy ezt engedélyezzék. (legfeljebb néznek ki az arcukból, hogy erre miért kérünk engedélyt, de az legyen az ő gondjuk Smile )
Véleményem szerint simán rábólintanak - elvégre, ha nem engedi, hogy játsszak vele az ismerőseimmel, akkor minek vegyem meg a kiadványaikat?
Vissza az elejére Go down
Filio Mortale
Kezdő Kalandozó
Filio Mortale


Reagszám : 50

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 18:51

Dierol írta:
Azért elsőnek próbáljuk az rpgenerationst használni - kár lenne szétszakítani a társaságot.

Üdv!

Én sem szeretném ha szét kéne szakadni éppen ezért kezdtem kardoskodni a MAGUS mellet odaát pedig alapvetően a Summarium óta elég lesajnáló a véleményem arról amit fejlesztés címén művelnek egyetlen kivétel a Toron kiegészítő.
Ám azt is el kell ismerni, hogy odaát aktívan építik ki a felesleges túlszabályozás és a kötelező mosoly rendszerét, szerintem valaki a technokrácia ügynöke odaát valami túlbuzgó UVR-es  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
Nasirius
Kezdő Kalandozó
Nasirius


Reagszám : 13

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 20:50

Az én - gyakorlatilag Filioval egybecsengő - felvetésemre a Mágus szerzői jogairól egyáltalán nem is reagált ott senki, se pro, se kontra. 
Persze, egyetértek, ha ott is lehet játszani, akkor maradjon együtt a csapat, de legalább reagálna az Admin a felvetéseinkre.
(Mondjuk az értelmetlen formalizmust én sem értem...)
Egyébként - ha ez ott sokakat megnyugtat - lehet, hogy tényleg érdemes a megkeresése a tulajdonosnak (bár továbbra is tartom, hogy nincs jogsértés, ha játsszuk a játékot), valószínűleg nem fogják meggátolni.
Vissza az elejére Go down
Dierol
Tapasztalt Kalandozó
Dierol


Reagszám : 336

Karakterlap
Név: Calhen Tario

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 20:58

Ha megvan az 'engedély', akkor onnantól már sínen vagyunk Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Filio Mortale
Kezdő Kalandozó
Filio Mortale


Reagszám : 50

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 20:59

Üdv!

Bevallom Dierol Mester diplomáciai tehetségében bízom, hogy megszerzi a két egymással szemben álló kiadó nyilatkozatát a MAGUS játszhatósága kapcsán és akkor már nem lehet mondvacsinált okokkal a szőnyeg alá söpörni a játék engedélyezését.

Továbbra is tartom, hogy a szociális téren a diplomatikus kapcsolattartásban Dierol nagyon jól lavirozik, remélem fáradozásait siker koronázza. Személy szerint ilyesmire totálisan alkalmatlan vagyok, ahogy Dierol néha megjegyzi egy jó durva smirgli vagyok  Laughing
Vissza az elejére Go down
Dierol
Tapasztalt Kalandozó
Dierol


Reagszám : 336

Karakterlap
Név: Calhen Tario

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 21:20

Ezt a linket tessék figyelemmel követni!
- A Tuan csak a bestit adta ki - ők perlik a Delta Visiont?
- ki a megszűnt Valhalla jogutódja?
Vissza az elejére Go down
Filio Mortale
Kezdő Kalandozó
Filio Mortale


Reagszám : 50

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-18, 21:37

Dierol írta:
Ezt a linket tessék figyelemmel követni!
- A Tuan csak a bestit adta ki - ők perlik a Delta Visiont?
- ki a megszűnt Valhalla jogutódja?

Üdv!

Legjobb tudásom szerint az érdekek ütközése a Tuan és a Delta Vision kiadó között van-volt és több védjegyjogi és szellemi tulajdonjogi is folyamatban volt-van éppen most próbálok meg a végére járni.

Egy kis segítség amiből megpróbálom kibogozni a szálakat: http://brushy21.blogspot.hu/2008/01/rekviem-egy-szerepjtkrt-s-rtem.html

A Delta Visiont akár lehet is a "megboldogult" Vallhala utódjának tekinteni.....

Remélem segít néked....
Vissza az elejére Go down
Nasirius
Kezdő Kalandozó
Nasirius


Reagszám : 13

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-19, 08:10

Én is így tudom. Először talán a Deltát lenne érdemes megkeresni, aztán a Tuant. Az meg jó kérdés, hogy az ETK és az ÚTK jogai hogyan vannak, mert az sem egy cégé, az tuti.
Vissza az elejére Go down
Dierol
Tapasztalt Kalandozó
Dierol


Reagszám : 336

Karakterlap
Név: Calhen Tario

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-19, 10:02

Deltát kérdeztem. link picit lejjebb Wink
Vissza az elejére Go down
Nasirius
Kezdő Kalandozó
Nasirius


Reagszám : 13

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-19, 10:17

Ja, bocsi, látom, lassú vagyok.  Smile
Vissza az elejére Go down
Dierol
Tapasztalt Kalandozó
Dierol


Reagszám : 336

Karakterlap
Név: Calhen Tario

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-19, 19:17

Seth, üdv a fórumon!
Csak kíváncsiságból; a nevedet belépés után sem tudtad egyébként megváltoztatni? Rolling Eyes

edit: az rpgenerations-t most nem érem el - remélem csak átmenetileg...
edit2: elkezdtem beépített karakterlapot készíteni a magushoz - látszólag megvan mindennek a helye, de most még rémesen ronda és igénytelen. Remélhetőleg tudok rajta szépíteni.
Vissza az elejére Go down
Nasirius
Kezdő Kalandozó
Nasirius


Reagszám : 13

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-19, 20:58

Üdv itt is, Seth! 
Én sem érem el, Dierol. Kemény lenne, ha ez is kukába menne....
Itt is mondom Sethnek, hogy szerintem egy picit még várjunk, és ha nem lesz változás, akkor szerintem folytassuk itt a saját régieinket. Akár új társakkal. A Teliadanba, ha Rolcsy is idetalál még egy harmadik játékost be tudok vállalni.
Vissza az elejére Go down
Dierol
Tapasztalt Kalandozó
Dierol


Reagszám : 336

Karakterlap
Név: Calhen Tario

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-19, 21:03

"Fejlesztésre" gyanakszom, vagy pedig a szolgáltató térdelhetett le. Remélem pozitív választ kapunk a Deltától, és nem lesz több ellenvetés a Magus ellen. Ha mégis, akkor (is) szívesen vagytok látva Wink
A fórum további feljavítása viszont időbe fog kerülni - úgy hogy ez ügyben pedig türelem Rolling Eyes (most tanulom a lehetőségeket és hogyanokat)
Erősen gyúrok azért Togar e-mail listájára - egy körlevél csodákra lenne képes, már ami a többiek megtalálását illeti Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Filio Mortale
Kezdő Kalandozó
Filio Mortale


Reagszám : 50

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-19, 21:20

Üdv!

Én most átállítom magamat kivárósra, mivel mint jó smirgli felborzoltam a felületet mit az ügyes és szorgos diplomaták majd szép simára polírozhatnak, hogy ragyogjon mint a Salamon töke  Laughing
Vissza az elejére Go down
Dierol
Tapasztalt Kalandozó
Dierol


Reagszám : 336

Karakterlap
Név: Calhen Tario

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-19, 21:27

Te hol láttad Salamon tökét? Egyáltalán láttad? Rolling EyesRazz
Vissza az elejére Go down
Filio Mortale
Kezdő Kalandozó
Filio Mortale


Reagszám : 50

Karakterlap
Név:

Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime2015-01-19, 21:43

Dierol írta:
Te hol láttad Salamon tökét? Egyáltalán láttad? Rolling EyesRazz

Lelki szemeimmel láttam mert én olyan vizuális típus vagyok, egyébként pedig a gyermekemet (Sámuel-nek hívják szóval láthatom fürdés után "Salamon" "tökét" amint csillog)  Very Happy Laughing Very Happy Razz
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Törött Dob (Általános Beszélgetés) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törött Dob (Általános Beszélgetés)   Törött Dob (Általános Beszélgetés) I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Törött Dob (Általános Beszélgetés)
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Törött szilánkok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Fórum :: Általános :: Taverna-
Ugrás: